Real Madridi monitoron Alphonso Davies për krahun e majtë të mbrojtjes

Edhe pse sezonet e fundit për Alphonso Davies kanë qenë disi me rënie-ngritje, e ardhmja e tij mbetet e ndritshme. Ai është yll me Kanadanë dhe Bayern Munich, dhe një nga mbrojtësit e majtë më dominues në planet.

Ai ka pasur probleme me zemrën, lëndime dhe ka pësuar një dëmtim në kokë kundër Borussia Dortmundit, pengesa gjatë rrugës që e kanë mbajtur Davies jashtë futbollit, por jo larg syve të Real Madridit.

Sipas MARCA-s, Davies është një nga lojtarët që Real Madridi po i ndjek nga afër.

Mbrojtësi i krahut, kontrata e të cilit skadon në vitin 2025, po monitorohet nga afër nga klubi në një pozicion që ka vend për përmirësim te mbretërit.

Edhe pse Jude Bellingham është objektivi kryesor i Real Madridit në periudhën afatmesme/gjatë, ai nuk është i vetmi.

Prioritet tani është zgjidhja e rinovimeve të ndryshme të kontratave që duhet të merren parasysh, me Luka Modric, Karim Benzema dhe Toni Kroos që janë lojtarët kryesorë që presin. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu