Reali nuk do të nënshkruajë me një sulmues pas refuzimit të Mbappe, klubi beson te Hazard

Real Madridi nuk do të blejë një sulmues pas refuzimit të Kylian Mbappe. Klubi madrilen nuk e sheh nevojën për të kërkuar përforcime për sulmin pasi skuadra arriti të fitojë La Ligën dhe Ligën e Kampionëve, tha gazetari Paco Gonzalez për El Partidazo de COPE.

Nëse Luka Jovic ose Mariano Diaz largohen nga Real Madridi, atëherë në skuadër do të mbetet Borja Mayoral, i cili sezonin e kaluar luajti për Getafen. Sulmuesi 25-vjeçar do të kalojë para-sezonin me Real Madridin dhe do të jetë sulmi i vetëm i Madridit këtë verë.

Karim Benzema, Vinicius Junior, Rodrigo dhe Marco Asensio do të jenë në dispozicion të Carlo Ancelottit, si në sezonin e kaluar. Real Madridi gjithashtu beson se Eden Hazard do të kthehet në formën e tij më të mirë dhe do të tregojë një lojë të nivelit të lartë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu