Receta mrekullibërëse kundër kollës së vazhdueshme ((VIDEO)

Kjo recetë natyrale do të bëj mrekulli nëse jeni duke u ballafaquar me koll të vazhdueshëm.

Veç kësaj, është zgjidhje shumë më e mirë sesa opsionet farmaceutike të cilat janë të mbushura me kimikale të rënda dhe përbërës të dëmshëm, përfshirë aromatizues të ndryshëm, aditivë etj.

Ky ilaç shtëpiak kundër kollit përmban vetëm përbërës të thjesht si uji, sheqeri, mjalti, limoni, xhenxhefili dhe hudhrat. Është tejet i thjesht për t’u bërë dhe shumë i mirë kundër gripave të këqij.

Nëse veç nuk iu pëlqen shija e sheqerit në këtë recetë, atëherë receta ka efekte të mahnitshme edhe pa të.

Përbërësit:

– Një gotë sheqer

– Gjysmë gote ujë

– Një lugë gjelle lëng limoni

– Një lugë gjelle mjaltë

– ½ lugë gjelle xhenxhefil

–  ¼ lugë gjelle karafil.

Ziejini këto përbërës në temperaturë normale pastaj gradualisht ndaloni temperaturën dhe lërini rreth 15 minuta në nxehtësi të ulët duke e përzier kohë pas kohe. Pastaj në një tepsi vendosni letër gatimi dhe me një lugë vendosim përbërjen në pika, duke u ftuohur përbërja ngrihet duke krijuar sheqerka edhe të shijshme edhe të shëndetshme./InfoShqiip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu