Receta që pastron mushkëritë e duhanpirësve

Duhanpirja padyshim se ndikon në mënyrë negative në shëndetin tonë dhe sidomos prek mushkëritë, mirëpo me këtë recetë, e cila madje edhe rekomandohet nga shkencëtarë të ndryshëm edhe për parandalimin e kancerit, ju do t’i pastroni mushkëritë tuaja.

Ju nevoiten:
1 rrënjë e vogël xhinxheri
2 lugë gjelle shafran
1 litër ujë
400 gram hudhra
400 gram sheqer

Metoda e përgatitjes:
Hidhni ujë në një tenxhere, vendoseni në zjarr dhe shtoni sheqerin. Kur të fillojë të ziejë, shtoni hudhrën, xhinxherin e thërmuar dhe shafranin. Prisni derisa përbërja të ziejë. Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës. Mbajeni pijen në frigorifer dhe pini dy lugë gjelle në mëngjes me stomak bosh dhe dy në mbrëmje, pas vaktit të fundit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu