Recetë: Shpageta me mish të grirë

Shpageta me mish të grirë.

Përbërësit

1 pako shpageta

350 gr mish të grirë

2 qepë

1 qepë e njomë

Krip

Piper te zi

oregano

1 gote ujë

1 kub supë pule

Përgatitja:

Fillimisht i presim qepët dhe mishin, i vendosim në tigan dhe i fërgojmë, kur qepët të jenë zbutur, shtojmë ujin e përzier me kuben e supes, shtojmë krypë, piper dhe oregano sipas shijes.

Shpagetit i ziejmë, pastaj i kullojmë.

Shpagetat i kalojmë në tigan, dhe i fërgojmë për 3 minuta duke i përzier, pas kësaj shpagetat janë të gatshme për servim.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu