Renato Sanches pritet të nënshkruaj me këtë klub të mërkurën

Renato Sanches mund të marrë një lëvizje përfundimtare këtë javë pasi Paris Saint-Germain ka një plan në mendje. Sipas L’Equipe, drejtori i ri sportiv i PSG-së, Luis Campos dëshiron që transferimi i Renato Sanches te PSG të përfundojë para të mërkurës, që është dita kur kampionët e Ligue 1 do të kthehen për t’u stërvitur në Francë pas turneut të tyre në Japoni.

Megjithatë, ka punë të rëndësishme për të bërë përpara se kjo të bëhet realitet pasi aktualisht nuk ka asgjë afër një marrëveshjeje midis PSG dhe Lille, dhe negociatat mes dy klubeve nuk kanë bërë ende përparim të rëndësishëm.

Sidoqoftë, ndjenja është se PSG mund të rifillojë dhe të mbyllë marrëveshjen brenda disa orësh duke pasur parasysh burimet e tyre të konsiderueshme ekonomike.

Kjo ka bërë që Milan të mendoj për një lojtar tjetër në mesfushë. Carney Chukëuemeka i Aston Villa është një emër që drejtuesit e kuqezinjve po e shikojnë si mundësi për ta transferuar në repartin e mesfushës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu