Ronaldo dhe 5 lojtarë të tjerë të Man United do të largohen në vitin 2023

Manchester United pritet të vazhdojë të forcojë skuadrën e tyre në 2023 pasi synon të arrijë majën me Erik ten Hag. Megjithatë, ka disa lojtarë që duhet të hiqen pasi nuk kanë më vlerë për ekipin.

Cristiano Ronaldo

Sulmuesi portugez ka djegur të gjitha urat me Djajtë e Kuq pas intervistës së tij shpërthyese me Piers Morgan. Ai pranoi se nuk e sheh veten te United pas janarit.

Pasi tregoi mungesë respekti ndaj klubit dhe Erik ten Hag, Ronaldo nuk mund të qëndrojë. Këtë sezon ai ka shënuar vetëm 3 gola në 19 ndeshje.

Fred

Me ardhjen e Christian Eriksen në United, roli i Fredit u reduktua në një zëvendësues. Këtë sezon ai ka nisur vetëm 7 ndeshje.

Fredit i mungon kreativiteti, stili i Ten Hag nuk i shkon.

Harry Maguire

Maguire u bë qendërmbrojtësi i katërt i United.

Vitet më të mira të Maguire duket se janë pas tij. Më mirë ta shesësh se sa të mbash një lojtar 80 milionë funte në stol në shumicën e ndeshjeve.

Donny van de Beek

Punët e Van de Beek nën Ten Hag nuk po shkojnë aq mirë sa ai kishte shpresuar.

Van de Beek nuk duket të jetë aq i pamëshirshëm në lojën e tij për të krijuar raste të mëdha apo për të shënuar gola. Ai është i sigurt në kalimin e tij dhe i mungon mprehtësia. Më mirë ta shesësh për një fitim sesa të zgjasësh mjerimin e tij në Old Trafford.

Aaron Wan-Bissaka

Në vend të tij në krahun e djathtë luajti Tyrell Malasia.

Ten Hag nuk do ta vendosë atë dhe United nuk mund të lejojë që 50 milionë funte të kalbet në stol.

Phil Jones

Kontrata e Phil Jones me United skadon në vitin 2023. Ai nuk ka luajtur asnjë lojë të vetme nën Ten Hag dhe nuk ka gjasa ta bëjë këtë ndonjëherë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu