Ronaldo qëndron i heshtur përballë suksesit të Messit në Botëror

Cristiano Ronaldo ka qëndruar i heshtur në rrjetet sociale pas fitores së Lionel Messit në Kupën e Botës.

Ylli argjentinas ka qenë një rival prej kohësh i portugezit pasi të dy kanë garuar që të konsiderohen si lojtari më i mirë në botë.

Messi me sa duket e zgjidhi debatin pasi shënoi dy herë në finale kundër Francës për të ndihmuar Argjentinën në rrugën drejt titullit të saj të parë në turne që nga viti 1986.

Kupa e Botës ishte gjithashtu e para e këtij lloji për Messin dhe do të thotë se ai ka kompletuar kabinetin e tij të trofeut.

Para turneut, dy rivalët kishin fituar të titujt të ligës, Ligën e Kampionëve, si dhe një turne ndërkombëtar secili.

Messi fitoi Kupën e Amerikës në vitin 2021, pesë vjet pasi Ronaldo fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2016.

Ndërsa futbollistët dhe legjendat nga e gjithë bota përshëndetën Messin për arritjen e tij historike, aty nuk mund ta shihin edhe 37-vjeçarin.

Ronaldo nuk ka postuar asgjë në rrjetet sociale, me postimin e tij të fundit në Instagram më 11 dhjetor dhe postimin e tij të fundit në Twitter më 9 dhjetor. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu