‘Rrezik’ e ka emrin artistik, Besart Gashi i riu që po ndërton karrierë mes Gjermanisë dhe Kosovës

Të rinjtë shqiptarë kanë filluar të lënë gjurmë nëpër vende të ndryshme të Evropës, jo vetëm në sport, por edhe në artë, kulturë e muzikë. Njëri nga këngëtarët e talentuar që ka filluar të lë gjurmë është edhe reperi Besart Gashi që jeton dhe vepron në Hamburg të Gjermanisë, derisa emri i tij artistik është ‘Rrezik’.

Me prejardhje nga Skenderaj në Kosovë, Besarti tani e katër vite po merret me muzikën e zhanrit hip-hop ku nuk kanë munguar edhe koncertet e shumta.

‘Rrezik’ ka mbi 10 këngë të publikuara deri më tani, ku këngët e tij janë pritur nga publiku kosovar dhe ai i diasporës.

Dy projektet e tij të fundit janë ‘Milionera’ dhe ‘Valle’, derisa ai ka performuar në disa mbrëmje në Kosovë gjatë kësaj vere.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu