Sa para fitoi Real-i si fitues i Champions-it?

Duke fituar Champions League, Real Madridi ka mbushur mjaft arkën e klubit, raportojnë mediat spanjolle para se të saktësojnë shumën në fjalë.

Në zbërthimin e detajuar të shumës përfundimtare përmes shumave të fituara në rrugën drejt finales dhe më pas në të, arrihet shifra prej 136.65 milionë euro.

Shuma përfundimtare nuk do të ishte rasti nëse Liverpooli do të fitonte titullin sepse ndikohet edhe nga zëra të tillë si shanset që kanë klubet për shkak të paraqitjeve të mëparshme në Champions League, sukseset që kanë shënuar këtë sezon, por edhe të drejtat e marketingut. Fitimi i Realit specifikohet nga Ace, dhe transmetohet nga SC Sport.

Tashmë me kalimin e grupit, fitoret e arritura në të, në bazë të koeficientit me të cilin hyri në garë dhe peshës së tij në të drejtat e marketingut, Reali hodhi në arkë 68.88 milionë euro.

Më vonë, 67.7 milionë u rritën me fitore në rrugën drejt titullit, me 20 milionë të ardhura në llogari vetëm për shkak të performancës dhe fitores në finale. /tesheshi.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu