Scholz: Ukraina është e fortë, nuk do të mposhtet nga Rusia

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha se Ukraina është e fortë dhe nuk do të lejojë që të mposhtet dhe të dorëzohet në luftën me Rusinë.

Scholz tha se presidenti rus Vladimir Putin më në fund duhet të ndërgjegjësohet se Ukraina nuk do të dorëzohet.

“Ne po punojmë pa u lodhur për të arritur një paqe të drejtë,” tha Scholz.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu