Shakira qeshi me Ronaldon, por pas 5 minutash portugezi e bëri të pendohej

Cristiano Ronaldo bëri që Shakira të përjetonte një sërë emocionesh në vetëm pesë minuta.

Real Madrid dhe Barcelona u takuan në finalen e Copa del Rey në 2011. Në kohën e rregullt, skuadrat nuk arritën të shënonin, rezultati i ndeshjes u vendos në kohën shtesë. Pikërisht atëherë Ronaldo përkëdheli nervat e ish-bashkëshortes së Pique.

Cristiano pati një mundësi të madhe për të shënuar, por portugezi humbi. Në këtë moment, kamerat e kanë kapur Shakirën, e cila ka reaguar ndaj episodit duke shpërthyer të qeshura.

Por gëzimi nuk zgjati shumë. Brenda pesë minutave Shakira u shfaq sërish në transmetimin e ndeshjes, por kësaj here tronditja dhe zhgënjimi u lexuan në fytyrën e saj. E shkak për këtë reagim të këngëtares është bërë goli mahnitës që Ronaldo ka shënuar me kokë.

Cristiano mori një trofe për Real Madridin dhe u largua për të festuar fitoren me skuadrën, dhe Shakira e mahnitur mbeti në këmbë, duke mbuluar gojën me duar në befasi.

Ndryshimi i humorit të këngëtares argëtoi fansat, ja disa komente:

“Shakira u shkatërrua fjalë për fjalë në sekonda.”

“Ajo duket si Avengers pas fotos së Thanos”.

Sa mirë bëri Ronaldo!”

Kjo nuk ishte hera e fundit që Shakira-s iu thye zemra për një ndeshje të Barçës.

Në rrjet u shfaq reagimi i saj për dështimin e famshëm të katalanasve në ndeshjen kundër Liverpool-it në Champions League të sezonit 2018/19.

Pamjet e reja tregojnë reagimin e paçmuar të Shakirës ndaj rikthimit të Liverpool-it në Ligën e Kampionëve
Këngëtarja u tha fëmijëve se pas ndeshjes së parë, Barcelona nuk do t’i mungojë as tre gola diferencë. Epo, atëherë ishte këndi legjendar nga Trent dhe Origi.

Nuk ka gjasa ta shohim yllin kolumbian në Camp Nou. Pique dhe Shakira njoftuan ndarjen e tyre pas 11 vitesh martesë.

Çifti u takua në setin e videos për Waka Waka (Këtë herë për Afrikën) për Kupën e Botës 2010. Në vitin 2011, Pique dhe Shakira filluan një lidhje romantike, dy djem lindën në martesë.

Një deklaratë që njofton ndarjen e çiftit thotë: “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi. Për hir të mirëqenies së fëmijëve tanë, që është prioriteti ynë kryesor, ju kërkojmë të respektoni privatësinë tonë. Faleminderit për mirëkuptim”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu