​Shiu i dendur godet kryeqytetin dhe qytetet tjera në Kosovë

Kosova është goditur nga moti i keq gjatë orëve të pasdites, me reshje të dendura shiu, breshëri dhe erëra të forta që kanë shkaktuar përmbytje dhe dëme në disa rajone të vendit.

Pas temperaturave të larta të nxehtësisë, një mot me shi të dendur ka goditur në orët e mbrëmjes kryeqytetin Prishtina dhe shumë qytete e fshatra tjera të Kosovës.

Në rrugët e qytetit shihen pak vetura, derisa nuk ka pengesa serioze në qarkullim.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu