Shpërthejnë tensionet në veri, Milaim Zeka lëshon paralajmërimin e fortë: Do dështojmë

Serbët në veri kanë bllokuar disa rrugë disa orë para fillimit të masave të reciprocitetit me dokumente. KFOR-i ka dalë në terren për të vëzhguar situatën ndërsa në komunat në veri është ndezur një alarm që bën thirrje për mbledhje të qytetarëve. Lidhur me këtë situatë ka reaguar gazetari Milaim Zeka i cili paralajmëron se do ketë dështim nesë pas këtij vendimi nuk qëndron SHBA.

Postimi i Milaim Zekës:

“Puna e reciprocitetit

Nese SHB te Amerikes jane mbrapa, kjo pune ka me pas sukses. Nese jo, kemi me deshtu shume me keq se sa ne kohen e Qeverise Haradinaj.

Sidoqofte, ne çfaredo qendrimi, apo vendimi te qeverise ndaje Serbise, une jam me Albin Kurtin, edhe nese keq e ka.

Partite politike duhet me i operu inatete, edhe me qene bashke kunder Serbise dhe Viqiçit.

Albini besoje qe eshte dashur te konsultohet me amerikanet, anglezet, dhe vendet tjera te Kuintit. A ka bere kete, nuk e di…!!!” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu