Shqiptari Lindon Ibishi që luan për Zvicrën, në garë për “golin më të bukur” (VIDEO)

Këto dite kur kombetarja shqiptare ka qenë në qendër të vëmendjes edhe futbollistë nga klube te ndryshme që përgatiten pë ndeshje kanë spikatur për lojën fantastike dhe golat e bukur që kanë shënuar, shkruan InfoShqip.

Shqiptarë në mbarë botën na kanë bërë krenar dhe një i tillë është edhe Lindon Ibishi, kosovari që luan në klubin St.Gallen të Zvicrës.

Ai është seleksionuar në grupin e golashënuesve më te mirë duke e bërë të futet në garë për “golin më të bukur”.

Lindon Ibishi duhet mbështetur me votat tona në faqen zyrtare të Instagramit të klubit.

Në vazhdim linku i faqes zyrtare të Instagramit RedFc.CH ku mund të votoni në story që Lindon Ibishi të kalojë në fazën tjetër.

Goli i Lindon Ibishit


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu