Shqiptari triumfon në Greqi! Lë pas grekët në ‘Survivor’ dhe fiton 100 mijë euro

Shqiptari Daniel Nurka, me origjinë nga qyteti i Fierit është shpallur fitues i edicionit të radhës “Survivor” në Greqi dhe ka fituar 100 mijë euro.

Ai ka sfiduar dhjetra kandidatë në këtë program dhe është shpallur fitues pas disa garave të ndryshme për 6 muaj.

Daniel Nurka është shqiptari i parë që fiton një program kaq të ndjekur në Greqi.

Ai është me profesion aktor dhe në disa intervista e ka thënë me krenari që është shqiptar.

FOTO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu