Si mund ta përdorni CocaCola-n për pastrim në shtëpi

Keni Coca-Cola në shtëpi? Edhe nëse nuk jeni adhurues aq i madh i saj, ju mund ta përdorni si produkt pastrimi. Aciditeti i lartë te kola e bën atë të përsosur për pastrimin e sendeve shtëpiake të përditshme.Ja disa gjëra që mund të pastroni me të!1- Hidhni pak kola te garazhi i makinës ku ju ka rrjedhur vaj!

– Largoni njollat e bezdisshme të stilolapsit mbi tapet! 3- Hidhni kola në tualet, lëreni për një orë dhe shpërlajeni. Shihni pastaj çfarë bardhësie do të ketë! 4- Hiqni qafe ndryshkun!
– Pastroni tiganin e djegur!6- Mykun në mur!7- Pastroni njollat në xhamat e makinës!8- Largoni bigorrin që zë ibriku juaj. Mbusheni me kola dhe lëreni të vlojë.
– Largoni njollat nga rrobat. Gjak, vaj, verë, të gjitha zhduken nëse shtoni pak kola kur i lani në lavatriçe.10- Largoni dhe njollat e bojës!


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu