Si ta mbani djersën nën kontroll!?

Ka 5 mënyra që ju ndihmojnë që të përballoni më shumë vapën dhe që të mbani nën kontroll djersitjen:

Kujdes ushqimi: Jeni i varur nga kafeina dhe nuk mund të bëni pa të, zgjidhni një filxhan kafeje të dekafeinuar dhe të ftohtë, në vend të një ekspresi të nxehtë.

Evitoni alkoolin:  Kur pini pije alkoolike temperatura e trupit rritet dhe truri aktivizon sërish gjëndrat e djersës.

Evitoni stresin: Nëse jeni nën tension dhe stres, ju kaloni në një gjendje të ndryshme të djersitjes nga ajo normalja.

Vëmendje tek veshja: Për periudha të nxehta, duhet që të hiqni dorë nga materialet sintetike dhe të zgjidhni vetëm pambukun.

Kujdesuni për higjienën: Në temperaturat e larta, duhet të me patjetër të bëni kujdes me higjienën, mos hiqni dore nga dushi i trupi çdo ditë.

Kujdes me zgjedhjen e deodorantit: Me këtë produkt duhet të keni kujdes, mirë është që të përdorni tipa që nuk përmbajnë alkool, veçanërisht kur lëkura është e irrituar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu