Sonte dorëzimi i Topitë të Artë: Messi mungesa e madhe, jashtë Neymar dhe Donnarumma

Në listën e 30 kandidatëve për Topin e Artë është i pranishëm edhe Cristiano Ronaldo, çmim ky që do të ndahet mbrëmjen e sotme dhe që ka si favorit të madh Karim Benzema.

Ajo që bën zhurmë megjithatë është përjashtimi i Leo Messit. Argjentinasi, përveçse ka fituar 7 herë Topin e Artë, prej 16 vitesh ka qenë në listën e finalistëve, por këtë herë jo.

Megjithatë, nuk është vetëm Messi një emër i madh që do të mungojë, mungojnë gjithashtu edhe Neymar me Donnarumma, shokët e tij të ekipit. Mungesa të tjera të mëdha janë gjithashtu edhe Di Maria, Toni Kroos, Sergio Ramos, David Alaba dhe Leory Sane.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu