Superkompjuteri parashikon fituesin e Kupës së Botës

Kupa e Botës është vetëm disa muaj larg fillimit.

Superkompjuteri i cili është bërë zakon të parashikoj rrjedhën e kompeticioneve të ndryshme ka dhënë edhe parashikimin për fituesin e kësaj gare.

Franca shihet si favoritja kryesore, kurse pas Francës renditen Brazili Spanja dhe Anglia.

Ja lista e plotë e favoritëve:

=29. Kosta Rika – 0%
=29.Arabia Saudite – 0%=29. Kameruni – 0%
=26. Tunisia – 0.01%=26. Maroko – 0.01%
=26. Kanada – 0.01%=24. Gana – 0.02%
=24. Australia – 0.02%Ekuador – 0.17%
22.Senegal – 0.19%21.Serbia – 0.24%
=20. Korea Republic – 0.35%=20. Katari – 0.35%
Uellsi – 0.41%18.SHBA – 0.46%
17.Japonia – 0.48%16.Iran – 0.60%
15.Polonia – 0.82%14.Zvicra– 1.00%
13. Meksika – 1.37%12.Uruguaj – 1.48%
11.Danimarka – 2.03%10.Kroacia – 2.31%
9.Portugalia – 5.11%8.Argjentina – 6.45%
7.Gjermania – 7.21%6.Holanda – 7.70%
5.Belgjika – 7.90%4.Anglia – 8.03%
3.Spanja – 11.53%2.Brazili – 15.73%
1.Franca – 17.93%


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu