Ballina Etiketimet Agjerimi

Etiketim: agjerimi

Çfarë përjeton trupi gjatë 30 ditëve të agjërimit të Ramazanit (VIDEO)

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por ky muaj është shumë më...

Agjërimi përtej urisë dhe etjes

Feja islame është rrugë e cila i jep gjallëri dhe freski jetës, është rrugë e ndriçimit të trupit dhe zemrës së njeriut. Njeriu është skenë...

AGJËRIMI, LEXIMI dhe gjërat tjera që ju bëjnë MË TË MENÇUR!

Nëse e keni përshtypjen se nuk ekziston ndonjë gjë që ju bën më të mençur, atëherë mendoni prapë… Shkencëtarët dikur mendonin se inteligjenca varet nga...

E dëshmojnë edhe shkencëtarët, agjërimi e rigjeneron tërë sistemin e imunitetit

Agjërimi, qoftë edhe për vetëm tri ditë, mund ta rigjenerojë tërë sistemin e imunitetit. Ky rigjenerim mund të ndodhë edhe në pleqëri, sipas shkencëtarëve...

Lajmet e fundit