Ballina Etiketimet Ahmeti

Etiketim: ahmeti

Ndarja e Ahmetit dhe Selës. Ja çfarë thotë Bujar Osmani

Ndarja e funksioneve në eshalon in e dytë dhe të tretë ka ndikuar në prishjen e raporteve mes Ali Ahmetit dhe Ziadin Selën, përcjell...

Kushtet e para të Zaevit për Ahmetin, ja çfarë kandidatë për...

Lideri i LSDM, Zoran Zaev ka parashtruar kushtin e parë për kreun e BDI-së, Ali Ahmeti sa i përket kandidatëve për ministra. Ky kusht...

Ahmeti: Pres që Ivanov të ndajë mandatin (VIDEO)

Lideri i LSDM-së ka marrë mbështetjen tonë që të dorëzojë garanci për unitaritetin e Maqedonisë ka thënë në deklaratën për TV24, lideri i BDI-së...

Zaev dhe Ahmeti: Shpejtë do kemi zgjidhje të situatës (VIDEO)

Dy liderët e partive politike Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti konfirmuan se zhvillojnë takime të vazhdueshme në Kuvend në kuadër të gjetjes së një...

Ahmeti dhe Zaev prap sot takohen, ja pse?

Aktivitetet dhe deklaratat e shumicës së re parlamentare në drejtim të zhbllokimit të Kuvendit të Maqedonisë janë intensifikuar kohët e fundit, kjo bëri që...

“Dnevnik”: BDI do t’i tërheqë nënshkrimet për mandatin e Zaevit?

Gazeta ditore “Dnevnik” e afërt me partinë e Nikolla Gruevskit, në numrin e sotshëm shkruan për tërheqjen e mundshme të nënshkrimeve të partisë së...

Çfarë ndodh në Kuvend? Pas takimit Ahmeti-Zaev “zhduken” deputetët e LSDM-së...

Jo zyrtarisht merret vesht se takimi Ahmeti-Zaev ka zgjatur vetëm 10 minuta dhe i njëjti është mbajtur në Kuvend. Pas këtij takimi, shkruan SHENJA, deputetët...

Ahmeti: VMRO dhe LSDM t’i tejkalojnë interesat partiake. Shqiptarët e bënë...

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, edhe një herë ka deklaruar se dy partitë maqedonase, duhet të lënë anash interesat partiake, e të mendojnë për...

Ali Ahmeti do të largohet nga kreu i BDI-së, ja kush...

Gazeta austriake “Standard” ka shkruar se Ali Ahmeti së shpejti mund të ndërrohet nga posti i kryetarit në BDI, transmeton Dojçe Vele. Këtë e kanë...

Ja çfarë u diskutua në takimin Ahmeti-Zaev (VIDEO)

Ahmeti pas takimit të pasdites me kreun e LSDM-së Zoran Zaev, ka thënë qe prioritet i partive aktualisht është strategjia për rivënien në funksion...

Lajmet e fundit