Ballina Etiketimet Ahmeti

Etiketim: ahmeti

BDI, Ahmeti: Veprimet e ngutshme mund të jenë fatale; LSDM, Shilegov:...

Nga kjo parti nuk zbulojnë detaje se deri ku kanë vajtur konsultat brendapartiake dhe kur pritet të mblidhet kryesia qendrore për të shpalosur vendimin...

Skenari i Ahmetit dhe Gruevskit, qeveria e vjetër deri në vjeshtë!

Derisa partitë politike po vazhdojnë konsultimet për qeverinë e re, kabineti i qeverisë së vjetër vazhdon të funskionoj me të gjitha beneficionet të cilat...

Qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët rreth bisedimeve VMRO-BDI

Aleanca për Shqiptarët i ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, me këtë rast rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në...

VMRO-DPMNE pret fjalën e fundit nga Ali Ahmeti

Katër ditë para përfundimit të mandatit të liderit të VMRO-së Nikolla Gruevski për formimin Qeverisë, bisedimet mes VMRO-së dhe BDI po mbahen sekrete, pa...

Lufta e dytë e Ali Ahmetit

Alfred Lela Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, po shfaqet këmbëngulës në negociatat me liderin e VMRO-DPMNE Nikola Gruevski, nga të cilat do të përcaktohet, ka...

“Maktel”: Gruevski dhe Mijalkov i ofrojnë 300 milion euro Ali Ahmetit

Për të shpërtuar, Gruevski dhe Milajkov, Ali Ahmetit i kanë ofruar një sumë të pabesueshme prej 300 milion euro-ve për forimimin e qeverisë. Kështu...

Ahmeti, Kasami dhe Sela flasin për krijimin e qeverisë së re...

Kryetarët e partive shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, Bilall Kasami dhe Ziadin Sela, kanë folur për krijimin e qeverisë së re, në emisionin “Jeta...

Ahmeti: Do të organizoj një tjetër takim ku do jenë të...

Ka mbaruar takimi i liderëve shqiptarë i inciuar nga kryetari i BDI-së z. Ali Ahmeti, ftesës së të cilit i thanë po vetëm Ziadin...

Bina: E kuptoj Veselin dhe Gëzimin se pse jane aty dhe...

Shkruan : Bebim Imeri-BINA Takimi i sotëm i thirur nga z-i Ahmeti për disa parti shqiptare është dëshprues për shkak të disa momenteve 1. Koha e...

Deklarata e Ali Ahmetit pas takimit (VIDEO)

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të sotëm të liderëve në një deklaratë për mediet e ka bërë me dije qëllimin e mbajtjes...

Lajmet e fundit