Ballina Etiketimet Albin kurti

Etiketim: albin kurti

Hoxhaj: Kosova s’ka pasur asnjëherë qeveri më të dobët sesa Qeveria...

Sipas ushtruesit të detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kosova s’ka pasur asnjëherë “qeveri më të dobët sesa Qeveria Kurti në 100...

Agim Bahtiri: Kurti do të jetë kryeministër i Shqipërisë së Madhe

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri që vije nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se Albin Kurti do të jetë kryeministër i...

Kurti: Kosova duhet ta ketë të drejtën për bashkim me Shqipërinë

Në burgun e Sllobodan Millosheviqit dhe Vojisllav Kushtinicës ka kaluar dy vite e gjysmë burg, për shkak të aktivizmit të tij politik poashtu ka...

Nuk përmbahet Milaim Zeka, thotë që mundet me i ra shuplakë...

Në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, ka folur për shumë gjëra, në mesin e tyre, shkarazi, edhe për rrahjen që...

Lëvizja Besa me ndikim turk? Kurti: Nuk e besoj!

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, u pyet...

Kurti i tronditur nga sulmi në Londër

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur i tronditur nga sulmi i djeshëm në Londër, shkruan Periskopi. Përmes një publikimi...

Në mesin e 40 prioriteteve të Qeverisjes së VV-së: Hetimi i...

Subjekti politik, Lëvizja VETËVENDOSJE! e cila garon në zgjedhjet e 11 qershorit për të qeverisur me vendin, ka bërë publike prioritetet e saja të...

Ramushi në Francë, fletëarrest ndaj Albin Kurtit, sinjale që do të...

Sot policia e Kosovës ka lëshuar një fletë arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili siç ka njoftuar subjekti i tij...

Serbët janë me teorinë: çka është e jona, është e jona;...

Ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, i ftuar ne emisionin Top Show në televizionin Top Channel, ka folur mbi raportet e Kosovës dhe Sërbisë, asosiacionin...

Albin Kurti: Kosovës i nevojitet ushtria që të mos ketë luftë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë para deputetëve të Kuvendit, se Kosovës i nevojitet ushtria që të mos ketë luftë. “Ushtria...

Lajmet e fundit