Nuk përmbahet Milaim Zeka, thotë që mundet me i ra shuplakë Albin Kurtit

Në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, ka folur për shumë gjëra, në mesin e tyre, shkarazi, edhe për rrahjen që ndodhi në Klan Kosova, ku i përfshirë ishte ai dhe deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi.

Milaim Zeka tha se mundet ta godasë shuplakë Albin Kurtin, por sipas tij, ai këtë nuk e bën sepse nuk është “rrugaç”.

“Mu nuk munet me më ndal kërkush me dhunë.Unë mundem me i ra shuplakë Albin Kurtit, por nuk jam rrugaq”, tha Zeka.

Zeka ka kritikuar edhe Selimin, për siç thotë ai, mbështetjen e aktit të Frashër Krasniqit ndaj tij.

“Le t’i vjen turp Rexhep Selimit, që ja kam mbrojtë familjen, e ai ka marrë qëndrim duke e mbështet aktin e turpshëm që e ka ba deputeti i tyre”, tha ai.

Ndërsa Zeka, siç bën zakonisht, tha se do të publikoj dokumente.

“Më vjen keq që qytetarët e Kosovës po e shohin që ka këtu parti politike që e kanë program, synim, zhvillim, shkatërrimin e atyre pak institucioneve që janë ndërtu. Qytetarët e Kosovës do ta shohin këtu që kanë ardhë këtu me ba luftë qytetare. Kush e di fjalën e dhunën si argument të kundërshtimit. Do të flasim me fakte, me dokumente dhe jo me akuza paushalle. I kemi raportet që bosat tu janë taku me shërbimin sekret të Kosovës”, tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu