Ballina Etiketimet Analistet

Etiketim: analistet

Analistët për REL: Pozicionimi i Ivanovit e çon Maqedoninë drejt shkatërrimit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, dhe kryetari i VMRO DPMNE Nikolla Gruevski, po e fusin qëllimisht vendin në një krizë të thellë politike, duke...

Edhe dy ditë afat për formimin e qeverisë , ja cilat...

Mandati për formimin e qeverisë së re nga kreu i VMRO DOMNE-së, Nikolla Gruevski skadon të dielën, por ende nuk ka të dhëna zyrtare...

Analistët: Komunikatat e BDI-së dhe OBRM-PDUKM-së janë lojra politike (VIDEO)

Lojë e re politike për zgjedhje të reja parlamentare, apo vazhdim i lojës së deritanishme për minimizimin e të drejtave që duhet të fitojnë...

Analistët: Jo shumë e rëndësishme VMRO-LSDM, po cili do opsion me...

Kaluan 4 ditë nga pranimi i mandatit të kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski për formimin e qeverisë së re, mirëpo ende mbizotëron një heshtje...

Analistët: Edhe 2017 me krizë politike në Maqedoni

Viti 2017 në aspektin politik në Maqedoni, do të jetë po aq i tensionuar sa edhe viti që lëmë pas. Analisti Nikolla Dujovski vlerëson...

Analistët: Tani ka opsion për shqiptarët e Maqedonisë

Shqiptarët në këto zgjedhje parlamentare kanë më shumë opsione dhe nuk janë të detyruar që të zgjedhin më pak të keqin nga dy të...

Analistët: Asgjë e re nga fronti i BDI-së

Në tubimin e Bashkimit Demokratik për Integrim, kryetari i këtij subjekti, Ali Ahmeti shpalosi edhe platformën e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që...

Analistët: shtyrja e zgjedhjeve i konvenon VMRO-së dhe BDI-së

Partitë në pushtet VMRO DPMNE dhe BDI nuk i duan zgjedhjet më 11 dhjetor, , vlerësojnë njohësit e rrethanave politike në vend. Sipas gazetarit...