Ballina Etiketimet Astrit dehari

Etiketim: astrit dehari

Kosovë, seancë të jashtëzakonshme për Astrit Deharin

Kuvendi i Republikës së Kosovës, sipas kërkesës së 40 deputetëve nënshkrues të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), sot...

Ahmeti: Ka informacione se Astriti u gjet me shenja jete (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një interviste në emisionin InfoBox në RTV Dukagjini, ka thënë se vdekja e Astrit Deharit mund...

Britania e Madhe refuzon përfshirjen në hetime për rastin e Astrit...

Londra zyrtare ka refuzuar kërkesën e Ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha që një pjesë e njësiteve të policisë Scotland Yard të përfshihet në hetimin...

Nëna e Astritit: Musa Xhaferit i thash një djal ma mbytët,...

Vet më thirri me një qosh në oborr dhe më thotë çka paske diçka ka fytyra. Unë bona hajgare, e pyeta ti a po...

KONFIRMOHET/ Kjo shishe plastike u gjet në fytin e Astrit Deharit...

Raporti i Mjekësisë Ligjore ka konfirmuar sëfundmi shkakun zyrtare të vdekjes së Astrit Gashit në paraburgimin e Prizrenit, fakt i cili ishte paralajmëruar edhe...

S’ka raport të autopsisë për Astrit Deharin?

Raporti i autopsisë së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit nuk dorëzohet këtë javë, ndonëse ishte paralajmëruar për një gjë të tillë. Siç shkruan Indeksonline, duke...

Sejdiu: Astriti për 68 ditë në paraburgim nuk u intervistua asnjëherë

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se vdekja e Astrit Deharit është e tmerrshme dhe është e shkaktuar nga shteti. Sipas Sejdiut, Dehari...

EULEX-i po monitoron hetimet rreth vdekjes së Astrit Deharit

Janë bërë dhjetë ditë nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Që nga ajo ditë ministrja e...

Tomë Gashi: Astritin e pastruan pasi e vranë (VIDEO)

(E plotësuar) Avokati Tomë Gashi, i cili po merret me rastin e vdekjes së Astrit Deharit, ka thënë se tash e nëntë ditë është...

Kolegët e Fakultetit përkujtojnë Astrit Deharin

Në Fakultetin e Mjekësisë është mbajtur mbledhje komemorative në nderim të studentit të këtij fakulteti, Astritit Deharit, i cili u humbi jetën të shtunën...

Lajmet e fundit