Ballina Etiketimet Bashkimi demokratik per integrim

Etiketim: bashkimi demokratik per integrim

Më në fund Ali Ahmeti pranon të dalë ne debat me...

Në emisionin 'Click Plus' në televizionin 21, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, më në fund pranoi thirrjen për debat të kërkuar nga opozita...

KOMENT/ Ali Ahmeti ose eshte budalla, ose bën budallain

Skandalet me librat shkollor në Maqedoninë e Veriut nuk janë të paktë, një ndër to është edhe libri i gjeografisë i cili përmban elemente...

BDI po përgatitet për zgjedhje, po kërkon figura të reja nga...

Atmosfera që po karakterizon së fundmi skenën politike në Maqedoni pas rezultateve të referendumit, ku pjesëmarja nën 50% e votuesve si pasojë e bojkotit...

BDI bën publik bartësin e njësisë së tretë zgjedhore

Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë të ditur se Nafi Durmishi do të jetë jetë bartës i listës së BDI-së në Njësinë e tretë...

Analistët: Asgjë e re nga fronti i BDI-së

Në tubimin e Bashkimit Demokratik për Integrim, kryetari i këtij subjekti, Ali Ahmeti shpalosi edhe platformën e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që...

Instituti nga Beogradi dëshiron BDI-në fituese të zgjedhjeve

Agjencia “Faktor plus Adria” nga Beogradi sot publikoi anketë për mendim publik në Maqedoni në lidhje me zgjedhjet e ardhshme, si dhe për gjendjen...

Rasti “Kumanova”, kërkohen dëshmi nga shumë zyrtarë të shtetit dhe nga...

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, shefi i kabinetit të Ahmetit, Artan Grubi, kryetari i Komunës së Likovës Sadulla Duraku, ish zv.ministri i Brendshëm Zemri...

Ali Ahmeti në hall të madh?!

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti do të jetë në hall të madh lidhur me përpilimin e listave për deputetë për zgjedhjet e 11 dhjetorit....

Kuadrot e BDI-së pjesëmarrës në pengesat ndaj punës së Prokurorisë Speciale

Me heshtjen dhe qëndrimin anash, funksionarët e BDI-së në Ministrinë e punëve të brendshme dhe në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), po bëhen...

BDI po pregaditet për fushatë me propagandë njollosëse për partitë e...

Nga burime të afërta marrim vesh se partia shqipfolëse në pushtet BDI , jashtë fushatës zgjedhore që e filloi me eshtrat e të vdekurve,...

Lajmet e fundit