Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

Gashi: Nuk lanë shpifje pa na ngjitë, por koha i demantoi...

Duke folur për shpifjet që ia kanë bërë Besës në të kaluarën, kryetari i Lëvizjes BESA sonte në emisionin ZigZag më TV Art tha...

Qabja, objekti me më së shumti rrezatim në botë (FOTO)

Objektet kanë tipare dhe karakteristika të veçanta ndaj të cilave njeriu ndikohet dhe bie pre e tyre thuajse përditë, por nuk arrin të konkludojë...

Spitali psikiatrik i quajtur “Koreja e Veriut”! 20 fakte e 10...

Ajo që dimë është se Koreja e Veriut keqtrajton qytetarët e saj. I ngjason Shqipërisë së kohës së diktaturës, ku njerëzit burgoseshin, internoheshin dhe...

SHBA-të pezullojnë importin e mishit nga Brazili

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë njoftuar se kanë pezulluar eksportin e mishit nga Brazili, pas skandalit të mishit të prishur në këtë...

Zjarr masiv në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive në...

Dhjetëra persona humbën jetën nga pasojat e një zjarri të furishëm që përfshiu pyjet në Portugalinë qendrore. Shumica e viktimave u dogjën derisa po...

Japoni, përplaset luftanija amerikane me një anije mallrash

Së paku shtatë anëtarë të ekuipazhit të luftanijes amerikane USS Fitzgerald janë zhdukur dhe tre të tjerë janë plagosur, pas përplasjes të luftanijes me...

Ja cila do jetë feja më e madhe në botë në...

Në vitin 2015 popullsia myslimanëve llogaritej 1.8 miliard në gjithë botën. Kjo do të thotë 24% e gjithë popullsisë globale. Krishtërimi është aktualisht feja...

Merkel: Vendimi i Trumpit nuk do të na ndalojë për të...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur se vendimi i presidentit Donald Trump që të tërheq Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nga Marrëveshja Klimatike...

Humb jetën vajza palestineze e qëlluar me armë nga forcat izraelite

Humb jetën në spital vajza palestineze e cila ishte plagosur nga ushtarët izraelitë në qytetin Jenin të Bregut Perëndimor, i cili ndodhet nën pushtim,...

Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin...

Lajmet e fundit