Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin “Shenjtëria e tij e Patriarkut të Moskës dhe në të gjithë Rusinë Aleksej i Dytë”, për vitin 2016, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Këtë çmim e ndanë Fondacioni ndërkombëtar shoqëror për barazi të popullit ortodoks, për punë të shquar në forcimin e unitetit të ortodoksëve dhe promovimin e vlerave të krishterëve.

Gjatë qëndrimit të tij në Rusi, Ivanov pritet që nesër të takohet edhe me Vlladimir Putinin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu