Ballina Etiketimet Presidenti

Etiketim: presidenti

Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin...

Presidenti bullgar: Gjendja në Maqedoni është alarmante

Presidenti bullgar, Ruman Radev sot me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të...

Ilir Meta, president i ri i Shqipërisë

Gjatë seancës së sotme të Parlamentit të Shqipërisë të thirrur për të zgjedhur presidentn e ri të vendit, Komisioni i ligjeve bëri verifikimet formale...

Kushdo që fyen presidentin në Kosovë dënohet deri në 5 vjet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka themeluar një Komision për ndryshimin e Kodit Penal dhe të Procedurës Penale i cili ka kriminalizuar fyerjen dhe...

Paralajmëron Gashi: Për Ramushin rrezikohet edhe jeta e presidentit Thaçi

Studiuesi Shkelzën Gashi ka paralajmëruar se nëse Ramush Haradinajt i ngritët edhe një herë aktakuzë, Kosova do të destabilizohet aq shumë, saqë kësaj radhe...

Shqipëria në luftë nëse Serbia hyn në Mitrovicë? Ja çfarë parashikon...

Çim Peka: Pyetja e fundit që është konkrete. Në rast se do të cenohet integriteti territorial i Kosovës, a është Shqipëria në luftë? Nishani: Shqipëria...

Politikani shqiptar nga Maqedonia, mysafir Trump-it

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani do të merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të SHBA-së Donald Trump. Ai do të përfaqësojë liderin e...

Brenda zyrës së Trumpit: Shikoni çfarë mban në të presidenti i...

Donald Trump duhet të braktisë këtë zyrë nga 20 janari për t’u zhvendosur në Shtëpinë e Bardhë. Zyra gjendet në Kullën Trump. Miliarderi mban në...

KOMENT/ Thaçi, presidenti i një shteti me shumicë myslimane, me kushtetutë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, edhe përkundër faktit se Kosova është një shtet laik sipas kushtetutës, dhe përbërja e popullatës së saj...

Zbulohet e dashura “bombë” e djalit të presidentit Thaçi (FOTO)

Në sytë e shumëkujt, djali i vetëm i Presidentit Thaçi vazhdon të jetë ai djali i vogël që shfaqej rrallë por shoqëronte babain kryesisht...

Lajmet e fundit