Ballina Etiketimet Rusi

Etiketim: rusi

Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin...

Përgjigja e fortë e Rusisë dhe Iranit: Trupa speciale në Siri

Lajmet që vijnë këtë mëngjes nga Siria janë dy. I pari është se lideri i Al Kaedës, Ayman al-Zavahiri u bëri thirrje rebelëve, me...

Në Rusi lejohet që ta rrahësh gruan, për këtë arsye!

Në Rusi mund të rrahësh gruan apo fëmijët dhe nuk përfundon në burg. Çështja mbyllet thjesht me një gjobë. Situata ndryshon nëse dëmtimet ndaj bashkëshortes...

Trump po bëhet gati t’ia heqë sanksionet Rusisë

Një këshilltare e lartë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se heqja e sanksioneve amerikane kundër Rusisë është “në konsiderim e...

Vuçiqi i dëshpëruar, kontakton menjëherë me rusët: Shqiptarët po na provokojnë,...

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiqi, pasi iu kthye treni – pranë kufirit me Kosovën – për në Beograd, ka kontaktuar ambasadorin rus në Serbi, Aleksandar...

Turqi-Rusi-Iran, deklaratë të përbashkët për Sirinë

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha se Turqia, Rusia dhe Irani kanë bërë një deklaratë të përbashkët ku janë përcaktuar hapat që do...

SHBA-të sjellin 1.600 tanke në Holandë për shkak të agresionit rus

SHBA-të do të dërgojnë 1.600 tanke në një magazinë në Holandë, si pjesë e forcimit të sistemit të mbrojtjes evropiane dhe demonstrimin e forcës...

Lajmet e fundit