Ballina Etiketimet Ivanov

Etiketim: ivanov

Ivanov: BE-ja të nxjerrë mësime dhe ta ndryshojë qasjen ndaj Maqedonisë

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO, fillim i bisedimeve me BE-në, thellim i bashkëpunimit në sferën e sigurisë me qëllim stabilitet në gjithë rajonin, përmbajtje...

Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin...

Ivanovi gënjeu se kinse Merkeli i ka kërkuar falje!

Zëdhënës i qeverisë gjermane përmes komunikatës ka konfirmuar se nuk ka pasur asnjë kërkim falje nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel deri tek Presidenti Gjorge...

Ivanovi godet ministrin Nuhiu, ja akuzat ?!

Kabineti i presidentit të RM-së i bëri thirrje ministrit të Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë, Agim Nuhiu t’i sqarojë të dhënat dhe...

Ahmeti: Pres që Ivanov të ndajë mandatin (VIDEO)

Lideri i LSDM-së ka marrë mbështetjen tonë që të dorëzojë garanci për unitaritetin e Maqedonisë ka thënë në deklaratën për TV24, lideri i BDI-së...

Ja çfarë thonë partitë për ftesën e Ivanovit për takim liderësh

Pas kaosit të mbrëmshëm ku u sulmuan të zgjedhurit legjitim të popullit në Kuvendin e Maqedonisë, nga protestuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare “Për...

Ivanov: Soros ma kalli zyrën

Pamë se mjete nga shtetas amerikanë, nga tatimpaguesit e SHBA-së, janë transferuar në fondacionin i cili e mban emrin e Sorosit dhe janë përdorur...

Ivanovi skandaloz, del me komunikatë se nuk e takon zyrtarin amerikan...

Hojt Ji Zëvendës Ndihmës i Sekretarit të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi në departamentin e Shtetit i cili vjen për vizitë në Shkup të...

Ivanovi po e forcon ushtrisë, vijnë raketahedhësit nga Ukraina

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov po vazhdon ta përforcoj armatimin për të shtuar kapacitetet e ARM-së. Pas riparimit të katër helikopterëve në Ukrainë, kjo e...

Sot zgjidhet kryeparlamentari. Ivanovi gati të shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë ka gjasa që të zgjidhet sonte. Kështu janë marrë vesh lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe lideri i LSDM-së,...

Lajmet e fundit