Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

Erdogan-Thaçit: Mbyllini shkollat e Gylenit, ua hap disa të tjera

Siç edhe është pritur, çështja Gylen, ka qenë tema kryesore që ka mbizotëruar gjatë qëndrimit të Presidentit të Kosovës në Ankara. Përderisa Thaçi është...

Presidenti Erdoğan darkë në nder të Hashim Thaçit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan shtroi darkë në nder të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, raporton Anadolu Agency (AA) Erdoğan dhe Thaçi, pas konferencës...

Erdoğan: “Pavarësia dhe integriteti territorial i Kosovës janë të padiskutueshme”

Presidenti i Turqisë Recep Recep Tayyip deklaroi se “Pavarësia, integriteti territorial dhe sovraniteti i Kosovës janë të padiskutueshme”, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdoğan dhe...

Presidenti Thaçi pritet me ceremoni zyrtare nga Erdoğan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me ceremoni shtetërore presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili gjendet në Turqi për vizitë zyrtare,...

Erdogan kritikon ashpër artistët turk: Vetëm kemi kopjuar dhe atë e...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi sot në Ankara se Turqia ka ndjekur një strategji të gabuar në art, fatkeqësisht duke kopjuar dhe...

Erdogan: Jam rritur në duart e një nëne shqiptare

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Bujar Nishani, e ka cilësuar Shqipërinë...

Erdoğan pritje me ceremoni zyrtare për homologun shqiptar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me një ceremoni shtetërore homologun e tij shqiptar, Bujar Nishani, i cili ndodhet për një vizitë...

Erdoğan bisedoi me Putin për sulmin ndaj ambasadorit rus

Zëdhënësi i Presidentit të Turqisë Ibrahim Talin deklaroi sonte në Ankara se presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan me telefon ka biseduar me presidentin...

Vrasja e ambasadorit rus, ja skenarët që rrezikojnë Luftën e III...

Vrasja e ambasadorit rus në Turqi, Andrey Karlov, mund të çojë në një konflikt të armatosur mes dy shteteve. Edhe pse menjëherë vrasjes së...

Erdogan: Si një baba më qan shpirti kur shoh gjendjen e...

Presidenti turk Erdogan në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, zhvilluar pas takimeve kokë më kokë dhe atyre ndërmjet...

Lajmet e fundit