Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata për të përditshmen turke...

Ditëve të fundit , kryetari i Komunës së Dibrës, z.Ruzhdi Lata ndodhet për një vizitë zyrtare në Turqi, gjegjësisht në Komunën e Erenlerit, me...

Puçistët incizuan hotelin e Erdoganit nga aeroplani F-16

Në aktakuzën e Prokurorisë shtetërore në Ankara, e cila zbulon detaje të përgatitje së grusht-shtetit të 15 korrikut të vitit të kaluar, thuhet se...

Erdoğan: Islami dhe terrorizmi nuk mund të jenë bashkë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara kancelaren gjermane, Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin...

Pas takimit, Erdogan tha në një konferencë për media me Merkel-in se ata kanë biseduar kryesisht për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje,...

Erdogan “dridh” Serbinë dhe Maqedoninë: Mos mi prekni shqiptarët!

Kryeministri turk Erdogan ne nje interviste deklaron se Turqia do te mbeshtese vellezerit shqiptare nese do jete e nevojshme edhe me trupa ushtarake. Ai...

Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë...

Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bërë edhe ironi edhe me aleancën...

Njeriu i afërt i Erdoganit: Sulmin në Stamboll e organizoi SHBA-ja!...

Shteti turk e ka nisur vitin e ri me viktima si pasojë e një sulmi terrorist në një lokal nate në Stamboll. Deri më tani...

Thaçi ngushëllon popullin turk: Sulmi i mbrëmshëm, sulm kundër gjithë botës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka ngushëlluar homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, për sulmin e mbrëmshëm terrorist në Stamboll ku mbetën...

Putin mesazh Erdoganit pas sulmit terrorist

Presidenti rus Vladimir Putin ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terrorist në Stamboll dhe i shprehu ngushëllimet e tij homologut turk Rexhep Taip Erdogan, raporton...

Erdogani për sulmin: Po tentojnë të na e shkatërrojnë moralin e...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka përshkruar sulmin e mbrëmshëm në Stamboll si tentim për ta shkatërruar moralin e Turqisë dhe për...

Lajmet e fundit