Erdogan dhe Merkel bisedojnë për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje

Pas takimit, Erdogan tha në një konferencë për media me Merkel-in se ata kanë biseduar kryesisht për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje, transmeton Zhurnal.

Po ashtu, ai ka thënë se në takim mes tyre është diskutuar edhe për bashkëpunimin në luftë kundër terrorizmit, kriza me refugjatë dhe hapat e mundshëm të përbashkët në Siri


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu