Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: merkel

Merkel: Vendimi i Trumpit nuk do të na ndalojë për të...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur se vendimi i presidentit Donald Trump që të tërheq Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nga Marrëveshja Klimatike...

Erdoğan: Islami dhe terrorizmi nuk mund të jenë bashkë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara kancelaren gjermane, Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin...

Pas takimit, Erdogan tha në një konferencë për media me Merkel-in se ata kanë biseduar kryesisht për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje,...

Merkel kritikon Trump për ndalimin e emigrantëve. Ja çfarë thotë

Angela Merkel ka kritikuar urdhrin ekzekutiv të Donald Trump për ndalimin e emigracionin nga disa vende me shumicë myslimane, duke thënë se është “e...

Pozhari: Edhe Obama e Merkel e përmendin zotin

Gazetari nga Kosova, Xhevdet Pozhari, është kyçur në debatin që po zhvillohet në periudhën parazgjedhore në Maqedoni, posaçërisht rreth kritikave për çështjen e religjionit...

Ja çfarё kёrkojnё Merkel dhe Hollande

Gjermania dhe Franca kёrkojnё nga samiti i BE-sё nё Bratislavё njё plan tё qartё pёr tё ardhmen e unionit. Pikёrёndesё duhet tё jetё siguria....

Lajmet e fundit