Ballina Etiketimet Takim

Etiketim: takim

Rama dhe Basha takim në Presidencën e Shqipërisë

Pas ftesës së Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, sot kryeministri i vendit, Edi Rama është takuar me liderin e opozitës dhe njëkohësisht kryetar i...

Çfarë ndodh në Kuvend? Pas takimit Ahmeti-Zaev “zhduken” deputetët e LSDM-së...

Jo zyrtarisht merret vesht se takimi Ahmeti-Zaev ka zgjatur vetëm 10 minuta dhe i njëjti është mbajtur në Kuvend. Pas këtij takimi, shkruan SHENJA, deputetët...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin...

Pas takimit, Erdogan tha në një konferencë për media me Merkel-in se ata kanë biseduar kryesisht për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje,...

Bruksel: “Takim tmerrësisht i keq”

Raundi i fundit i dialogut mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë dështoi në tërësi. Atmosfera përshkruhet si shumë e keqe. Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë...

Kasami takim me ambasadorin suedez

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, sot realizoi një takim miqësor me ambasadorin suedez, Mats Stafanson. “Gjatë këtij takimi u diskutuan zhvillimet e fundit...

Lëvizja BESA realizon takim me Euro Ambasadorin Samuel Zhbogar

Sot Sekretari Gjeneral i Lëvizjes BESA dhe bartësi i listës zgjedhore nga Rilindje me BESË në njësinë e dytë zgjedhore, Afrim Gashi, dhe anëtari...

Lëvizja BESA, takim me kongresmenin Eliot Engel në Nju York

Takimi i përfaqësueve të Lëvizjes BESA me kongresmenin Eliot Engel në zyrën e tij, ishte mjaft miqësor Johnson Avenue Bronx NY: Një, delegacion i Lëvizjes...