Ballina Etiketimet Flamuri

Etiketim: flamuri

Xhaferi nga Brukseli për mediat serbe: Ja pse e mbaj flamurin...

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka sqaruar për mediat serbe dhe maqedonase pse flamuri shqiptar gjendet në zyrën e tij. Ai...

Rilindje me Besë: Edhe ky 28 Nëntor me ligj nënçmues në...

“Shqiptarët e Maqedonisë po e presin edhe këtë 28 Nëntor me një ligj nënçmues në fuqi, që parasheh përdorimin e flamurit shqiptar me dimensione...

Ja si festohej 28 Nentori në vitin 1941 në Tetovë (FOTO)

Keshtu ne Tetove festohej festa e 28 Nentorit ne vitin 1941. ne foto shihen shume femije te cilet ne duar mbajne flamurin kombetare.

Mbishkrime kërcënuese për shqiptarët në Ditën e festës së flamurit (FOTO)

Dita e 28 nëntorit, festës së flamurit edhe sot nuk ka kaluar pa ndonjë incident. Mbishkrime raciste dhe ofenduese ndaj shqiptarëve në Maqedoni sot...

Ky është flamuri gjigand që u shpalos sot në Vlorë!

Të panumërt janë flamujt që valviten sot në gjithë trevat shqiptare në përkujtim të 104 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së vendit tonë. Ky është...

Serbia ua ndalon Festën e Flamurit shqiptarëve në Preshevë

Gjykatat në Serbi ende vazhdojnë t’i dënojnë shqiptarët në Luginë të Preshevës për ngritjen e flamurit kombëtar. Festa e Flamurit në të tria komunat...

Shqiptarët e harruar të Sanxhakut dhe “boshnjakët” që e ruajnë plisin...

Kur flitet për shqiptarët në rajon, ata të Sanxhakut në Serbi nuk përmenden thuajse kurrë, sepse ata zyrtarisht nuk ekzistojnë. Por, çfarë ndodh realisht në...

Ramush Haradinaj i dhuroi flamurin kombëtar familjes Dehari nga Sllupcani (FOTO)

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen Dehari, me ç’rast i ka dhuruar flamurin kombëtar.Familja Dehari ka pritur kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj,...