Ky është flamuri gjigand që u shpalos sot në Vlorë!

Të panumërt janë flamujt që valviten sot në gjithë trevat shqiptare në përkujtim të 104 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së vendit tonë.
Ky është një prej flamujve gjigandë që u shpalos sot në Vlorë, aty dhe ku është ngritur i pari flamur në 28 nëntor 1912 nga Ismail Qemali. Fotoja është vendosur në Vlorë nga patrioti Kristaq Ziu me kërkesë të Gazetarit Enrik Mehmeti.

15193454-1332337750130451-7587945137937180092-n_1480334108-9774002


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu