Ballina Etiketimet Gjermane

Etiketim: gjermane

Media gjermane: Ky është misioni i Zoran Zaevit

I mandatuari për shefin e qeverisë së ardhshme, Zoran Zaev, të martën ka paraqitur programin e tij qeveritar. Maqedonia të anëtarësohet sa më shpejt...

Ambasadorja gjermane: Situata politike në Maqedoni është e rënduar

Situata politike në Maqedoni ende është e rënduar dhe është i nevojshëm vullnet politik që të dilet nga ajo, kështu është shprehur ditën e...

Mediat gjermane: Ekstradimi i mundshëm i Haradinajt në Serbi, sensacion

Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane “NZZ”. Politikanin kosovar Haradinaj e ndjek sërish hija e së...

Policia gjermane kërkon që qytetarët të mos dalin nga shtëpitë

Policia e Gjermanisë përmes rrjetit social Twitter ka kërkuar nga qytetarët e Berlinit që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, pas incidentit me kamion...