Ambasadorja gjermane: Situata politike në Maqedoni është e rënduar

Situata politike në Maqedoni ende është e rënduar dhe është i nevojshëm vullnet politik që të dilet nga ajo, kështu është shprehur ditën e sotme Kristine Altauzer, Ambasadore e Gjermanisë në Shkup, në një ngjarje të organizatës “CIVIL”.

“Situata politike në Maqedoni ende është e rëndë, ndërsa vullneti politik është gjithmonë një parakusht për një përparim politik. Në këtë kontekst presim që haptasi presidenti Ivanov t’i pranojë qëndrimet e të gjitha partive politike. Ne do të vazhdojmë t’i përkrahim proceset e reformave në vend për më shumë kushte të mira demokratike”, tha ndër të tjera Altauzer.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu