Ballina Etiketimet Gjuha shqipe ne maqedoni

Etiketim: gjuha shqipe ne maqedoni

Maleska: Gjuha shqipe zyrtare dhe e rregulluar me Kushtetutë

Profesoresha Mirjana Maleska theksoi se rreth deklaratave për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare nuk duhet që të ngrenë pluhur, pasi që e...

Kuvendi i Maqedonisë nuk e respekton gjuhën shqipe (FOTO)

Në adresë të Telegrafit në Maqedoni ka arritur një ftesë që kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Trajko Veljanovski u është drejtuar me ftesë subjekteve...

ANALIZË/ A qëndron Muhamed Zekiri pas gjithë zërave për zyrtarizimin e...

Ditëve të fundit, një çështje që tërhoqi jo vetëm vëmendjen e opinionit publik por nxiti edhe rreagime të partive parlamentare, madje të partisë më të...

ANALIZË/ LSDM nxit rreagimin e VMRO-së për gjuhën shqipe, BDI nuk...

Propozimi i LSDM-së për shtrirjen e dygjuhësisë në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së fundmi ka hasur në rreagim nga qeveria. Burime nga...

Lajmet e fundit