Ballina Etiketimet Islami

Etiketim: islami

Danimarkë, Islami “shpjegohet” me trëndafila

Në aktivitetin e emërtuar "Unë Jam Musliman" i zhvilluar në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagen, janë shpërndarë trëndafila për qytetarët danezë, raporton Anadolu Agency (AA). Degët...

Erdoğan: Islami dhe terrorizmi nuk mund të jenë bashkë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara kancelaren gjermane, Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Sllovakia nuk njeh Islamin si fe zyrtare

Fondacioni Islam në Sllovaki ka dënuar miratimin e procedurës së ligjit të ri me të cilin parashihet që Islami në këtë shtet nuk mund...

Tre shqiptarë ndër 100 myslimanët më të famshëm të shekullit XX

Vetëm një vit pas vdekjes, Hafiz Sabri Koçi është vlerësuar si një ndër 100 udhëheqësit myslimanë më të mëdhenj të shekullit XX. Një libër...

Görmez: Sulmet ndaj xhamive në Evropë, shqetësuese dhe pikëlluese

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Mehmet Görmez, në lidhje me sulmet ndaj xhamive në Evropë ka deklaruar se pika më...

Lajmet e fundit