Ballina Etiketimet Koalicion

Etiketim: koalicion

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionin me LSDM-në

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri...

Gruevski porosit Ahmetin që mos ti lajmrohet nëse nuk koalicionon, ja...

Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski i ka çuar selam kryetarit te BDI-së, Ali Ahmetit se nëse nuk bën koalicion me të për të formuar...

Afrim Gashi i BESËS: Asnjëherë nuk do të hynim në koalicion...

Sekretari Gjeneral i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, sonte ka qenë i ftuar në emisionin 200 të Alsat – M. Ai tha se Rilindje me...

Dimovski: Partnerët e koalicionit kundër platformës së shqiptarëve

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, sot ka pasur takim me partnerët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, me të cilët ka biseduar për...

Fazliu -Bejtës bëni qeverinë me LSDM-në do ju japin dy deputetët...

Bekim Fazliu i PDSH-së, sonte në Click Plus në Tv21 duke folur për qeverinë e ardhshme i tha Nevzat Bejtës se nëse BDI bën...

Taravari: Do të kisha koalicionuar me LSDM-në pasi e njeh PSP-në...

Arben Taravari nga LR-PDSH tha se sovrani është suprem dhe ai vendos. “Votat me numër më të madh i fitoi BDI-ja dhe i respektoj 86...

Alsati i kërkon, por ende nuk gjen trim në BDI që...

Partitë shqiptare thonë se nuk nxitojnë për fillimin e negociatave për formimit e qeverisë së re, ndërsa deklarojnë se nuk heqin dorë nga kushtet...

Buxhaku: BDI sipas gjitha gjasave do të bëjë koalicion me VMRO...

Nëse mbeten kështu rezultatet siç janë, atëherë me siguri do të bëjmë koalicion me VMRO-DPMNE-në, ka deklaruar funksionari i rikthyer në BDI, Agron Buxhaku,...

Zaev: Jemi të hapur për një koalicion me të gjitha partitë...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para Parlamentit tha se ai ishte i hapur për një koalicion me të gjitha...

Debati në “Arena”, BESA: Nuk koalicionojmë me të përfshirët në krim...

Nuk bëjmë kolaicion me parti, krerët e të cilëve janë të përfshirë në krim. Kështu deklaroi përfaqësuesi i Lëvizjes Besa, Orhan Murtezani, gjatë debatit...

Lajmet e fundit