Ballina Etiketimet Kriza

Etiketim: kriza

Kriza poltike, rrezikohen pagat dhe pensionohet

Kriza politike do të shkaktojë edhe krizë buxhetore. Shteti mund të ballafaqohet me problem në kryerjen e obligimeve ndaj qytetarëve dhe ekonomisë, duke pasur...

Kasami: Kriza institucionale mundohet të kalojë në diversitetin etnik

Pas takimit me Komisionerin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, deklaroi se “partia e tij...

Mediat serbe akuzojnë Ramën dhe Thaçin për krizën në Maqedoni

Mediat e afërta me pushtetin në Serbi akuzojnë shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Thaçi si planifikuesit e strategjisë së “Shqipërisë Etnike”. Mediat në...

Deputeti shqiptar: “Kriza politike në Maqedoni përfundon vetëm nëse Gruevski dorëhiqet”

Deputeti Aldo Bumçi ka thënë sot se kriza politike në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm nëse lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski jep dorëheqjen. Bumçi, gjatë...

Philips: Maqedonia është në krizë që nga dhuna etnike, e cila...

Mbas zgjedhjeve të fundit në Maqedoni , dhe situatës të krijuar post zgjedhore atje, Profesor David L. Phillips i cili aktualisht është Drejtor i...

Top Channel: Kriza politike paszgjedhore në Maqedoni spostohet në Shqipëri

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama ka thirrur në negociata sekrete krerët e katër partive shqiptare që morën deputetë në zgjedhjet e parakohshme...