Ballina Etiketimet Kryeministri

Etiketim: kryeministri

Borisov: Ja kush mu lajmërua natën e 27 prillit nga Shkupi

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka theksuar se natën e 27 prillit atij i janë paraqitur në telefon kryeministri aktual Zoran Zaev, lideri i VMRO-DPMNE,...

Kryeministri Zaev mesazh kryeministres Mej: Maqedonia e gatshme të ndihmojë kundër...

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev i dërgoi telegram ngushëllimi kryeministries britanike Tereza Mej dhe qytetarëve të Mbretërisë së Bashkuar të...

Askush nuk e njeh kryeministrin e Maqedonisë (VIDEO)

Kryeministri aktual i Republikës së Maqedonisë mbetet personaliteti politik më i panjohur, aq sa shumica jo që nuk ia dijnë emrin, por vazhdojnë të...

Kryeministri izraelit merret në pyetje për ryshfet

Policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin Benjamin Netanyahu të hënën vonë rreth dyshimeve për marrjen të dhuratave të paligjshme, raporton Anadolu Agency (AA). Netanyahu...

Ja çka shkruan Edi Rama pasi uli bashkë partitë shqiptare në...

“Vëllazërisht”! Ky ka qenë komenti i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili më në fund ka ulur bashkë përfaqësuesit politik të shqiptarëve të...

Gjuriqi, fyen Mustafën: Kryeministri krahinor kontrabandohet nga NATO në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, është tallur sot me bllokadën që serbët e veriut i kanë bërë eskortës...

Wilson: Zaev kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, mori pjesë mbrëmë në mbledhjen e Këshillit Atlantik, e cila u mbajt në Mal të Zi. Zaev arriti të realizoi...

“The Guardian”: Njihuni me Kryeministrin artist të Shqipërisë (VIDEO)

Mund të debatohet se cili vend ka godinën e qeverisë më të bukurën në botë, që nga Elizeja magjepsëse, fortesa Kremlin apo Holli i...

Rama- Dules: Në s’të pëlqen çam, të them janë shqiptarë, në...

Kyeministri i përgjigjet kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dules dhe mbështetësve të tij në Athinë edhe për Himarën: Nuk ka dhe nuk ka pasë kurrë...

‘Lolita’ apo ‘Lorena’, kush po e bezdis Kryeministrin?

Askush nuk e mban mend ditën e parë kur profili në Facebook me emrin “Lolita” u bë aq popullor dhe i ndjekur edhe pse...

Lajmet e fundit