Ballina Etiketimet Kumanova

Etiketim: kumanova

Kumanovarët porosi doktor Ilirit: BDI e tradhtoi Kumanovën, nuk e ke...

Lajmi se BDI po e përgatit doktorin Ilir Hasani për ta kandiduar në listën e deputetëve në njësinë numër 2, ka dëshpëruar shumë banorë...

‘Kumanova ime’, konkurs për fotografinë më të mirë të qytetit

Komuna e Kumanovës ka shpallur konkurs për fotografi më të mira me motive të qytetit. Ftonë të gjithë profesionistës dhe amatorët e interesuar për...

Aksion policor në këto momente, stacioni në Kumanovë plot me të...

Në vijim është aksion i MPB-së ku po arrestohen persona të dyshuar për vjedhje të rëndë të dy milionë denarëve, njoftoi Iportal. Portali njofton se...

Pse mungojnë barnat me udhëzim mjekësor në Lagjen e trimave në...

Ka një vit e gjysmë që në Lagjen e trimave në Kumanovë, në barnatoren Demetra mungojnë barnat me udhëzim mjekësor, barna që janë shumë...

Kumanova në vitin 1919 kishte 70 për qind shqiptarë

Në dy dekadat e para të shek. XX në Kosovë, e cila deri në vitin 1912 kishte statusin administrativ të vilajetit me kryeqendër Shkupin,...

Shqiptarët e Kumanovës të revoltuar për hapjen e pishinave në lagjen...

Sot në Kumanovë u bë inagurimi i Qendrës rekreative-sportive me sipërfaqe prej  6000 metër², me dy pishina olimpike një të hapur dhe një të...

Lajmet e fundit