Ballina Etiketimet Kumanova

Etiketim: kumanova

Rasti “Kumanova”, nisin hetimet për torturën ndaj të akuzuarve

Ministria e Drejtësisë është duke hetuar rastin e grisjes së librit të Nënë Terezës dhe Biblës si dhe konfiskimit të fletoreve të të akuzuarve...

Shkupi dhe Kumanova me ajër më të ndotur në Maqedoni

Në Shkup niveli i ajrit të ndotur është i përmasave më të mëdha, më posht e keni listën se në cilin qytet është ajri...

Thaçi: Unë Zv/Kryeministër, do ta bashkoj Likovën dhe Kumanovën

Partia Demokratike Shqiptare në kuadër tëfushatës parazgjedhore, tubimin e fundit e ka mbajtur në Kumanovë. Lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi, u premtoi kumanovarëve...

Ekskluzive: Të premten do të publikohen bombat për “Monstrën” dhe “Lagjen...

Deri të premten LSDM mund të publikojë “bombat” për Monstrën, Lagjen e Trimave dhe për vrasjen e Nikolla Mlladenovit, raporton Gazeta Lajm. Kryesia e LSDM-së...

Zaev: Nuk ka shtet pa u zbardhur “Monstra” dhe “Kumanova”

“Nuk mund të jemi shtet deri sa nuk merret vesh e vërteta për masakrën e “Smillkovës”, të zbulohet e vërteta për vdekjen e Martin...

Beteja për Kumanovën, BESA sfidon BDI-në dhe me fabula: ja ç’i...

Kumanova mbetet “kocka e fortë” për partitë shqiptare në Maqedoni. Ngjarja e rëndë e Lagjes së Trimave, e ka shndërruar atë në qendër të...

Dhunohen sërish të akuzuarit e rastit “Kumanova”

Vazhdon dhuna ndaj pjesëtarëve të grupit të Kumanovës. Kësaj radhe viktimë e dhunës fizike dhe psikike ka qenë i akuzuari Valdet Zekaj. Pala mbrojtëse akuzon...

Kumanova në këmbë, fillojnë arrestimet e atyre që protestuan kundër Ahmetit

Policia e Kumanovës sot ka marrë në pyetje një të ri nga ky qytet, i cili ka marrë pjesë në bllokadën që ja përgatitën...

Ja si duken veturat e thyera të funksionarëve të BDI-së në...

Vizita e sotme e Ali Ahmetit në Kumanovë ngjalli shum revoltë dhe pakënaqësi tek qytetarët e Kumanovës, ata reaguan në shenjë proteste për padrejtësitë...

Marshi protestues për Astrit Deharin në Kumanovë

Me mijëra kumanovarë marshuan në shenjë solidarizimi për humbjen e veprimtarit të çështjes kombtare Astrit Dehari, i biri i Avni dhe Xhemile Deharit, familje...

Lajmet e fundit