Ballina Etiketimet Kuvendi i maqedonise

Etiketim: kuvendi i maqedonise

“Të vjetrit” jashtë Kuvendit të Maqedonisë

Në listat e BDI-së të sigurt janë vetëm ministrat e rinj, ndërsa vend do të ketë edhe për një ose dy deputetë nga të...

Sot seanca për shpërndarjen e Parlamentit të Maqedonisë

Për sot është caktuar seanca e Parlamentit të Maqedonisë, ku në rend dite është buxheti për 2017, ndërsa më pas edhe pika për shpërndarjen...

A do shpërndahet nesër Kuvendi i Maqedonisë?

Nesër Kuvendi i Maqedonisë pritet të shpërbëhet, për t'i hapur rrugën fillimit të fushatës zgjedhore. Nisma është dorëzuar nga LSDM-ja, transmeton "Telegrafi Maqedoni". Megjithatë, OBRM-PDUKM-ja kushtëzon...

LSDM Kërkon shpërbërjen e Kuvendit, VMRO votimin e buxhetit (VIDEO)

LSDM ka dorëzuar sot në Kuvend iniciativën për shpërbërjen e Kuvendit, me qëllim të mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 11 dhjetor. Kryetari...

Sot shpërbëhet Kuvendi?

OBRM-PDUKM-ja fton LSDM-në të dorëzojë kërkesë zyrtare për shpërbërjen e Kuvendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Grupi i deputetëve të LSDM-së paralajëmroi konferencë për shtyp sot pas dite,...

Kuvendi sot do të mbajë tre seanca plenare

Në Komisionin për mbrojte dhe siguri duhet të diskutohet propozim-vendimi për dërgimin e përfaqsuesve të ARM-së për pjesëmarrje në operacionin e paqes “Ndihmë e...

Kuvendi i Maqedonisë nuk e respekton gjuhën shqipe (FOTO)

Në adresë të Telegrafit në Maqedoni ka arritur një ftesë që kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Trajko Veljanovski u është drejtuar me ftesë subjekteve...

Para shpërbërjes, kuvendi i mbingarkuar

Realizimi i buxhetit për vitin 2016, rishikimi i buxhetit për vitin 2016 dhe propozim buxheti për vitin 2017, bashkë me ligjin për ndërprerjen e...